8 Şubat 2013 Cuma

TUHAF GÜNLER

havalar gibi her şey bu ara; dengesiz. bahar gibi mesela, ama değil. 

iyi bir şeyler olurken, kötü şeyler giriyor araya. bir iyi haber, bir kötü haber, bir iyi haber, bir kötü haber... nasıl hissetsem bilemiyorum. dengem bozuluyor. bir yanım mutlu, bir yanım sıkıntılı. belki ilk kez bu iki duyguyu aynı anda bu kadar yoğun yaşıyorum.

dengem bozuluyor. 

geçen gün -bunca karmaşık duygunun içinde sabırlı olmaya çalışırken hem de- derste şahin'e fena kızdım. aslında hak etti ama benden böyle tepkiler görmeye alışkın olmadığı için afalladı. bağırdım, beti benzi attı çocuğun resmen. çok bozuldu. hemen sonrasında ben de üzüldüm. ama geri adım atmadım. içim içimi yedi iki gün. öyle çok üzüldüm. ertesi gün de dersime gelmedi.

dün derste bir sürü şey anlattıktan sonra konuyu şöyle bağladım: "karakter ile düğüm arasındaki denge işte budur... ve bir sanat yapıtında denge çok önemlidir. tıpkı hayatımızda olduğu gibi..."

oysa her şey dengesini yitirdi bu ara.
7 yorum:

 1. canım,evet maalesef yaşam içinde herşey iyi olmuyor.kötüleri kabullenme süreci bizi yıpratıyor.
  Şahin'le olanlara üzüldüm aslında.ama sen doğrusu ne ise onu yapmışsındır diye düşünüyorum.
  canım,öpüyorum kocaman.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısın pınarcım, hep iyi şeyler olmuyor. ama şu geçişleri biraz daha yumuşak yapabilsek de dengemiz bozulmasa :)
   ben de seni öpüyorum çok...

   Sil
 2. Allah her zaman iyi haberler duyursun Sırrakalem hocam.Olumlu anlar çok olsun dilerim hepimizin hayatında.Sıkma canını.Her şey düzelir.Bir de her şey olacağına varır demişler.Yüzün her zaman gülsün dilerim.Sevgilerimle bne deçok çok öpüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim kamikazecim, ben de seni çok öpüyorum :)

   Sil
 3. oluyor bazen böyle. sıkıntı...
  satürn yüzünden hep bunlar! pis gezegen, bozdu dengemizi gene:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. süper bir döneme giriyormuşum ben. hayatımda önemli gelişmeler olacakmış. yakında bomba gibi haberlerle dönmeyi planlıyorum. ben bora bora adalarına yerleşeceğim, yok uzaya çıkacağım, yok ışınlama makinesini buldum filan dersem şaşırmayın yani :)

   Sil
 4. tamam, hazırlıklı bulunurum :)

  YanıtlaSil